Díky novele zákona o hmotné nouzi, kterou navrhla ODS, je možné omezit výplaty dávek obyvatelům ubytoven. Současné vedení ale tento nástroj využilo tak, že majitelům ubytoven zajistili monopol a doslova zakonzervovali stávající stav. Pokud chceme změnu k lepšímu, je potřeba koordinovaně prosazovat změny jak na celostátní, tak na místní úrovni.

  • Omezíme obchod s chudobou na Kladně, aby ubytovny přestaly občany obtěžovat.
  • Pomůžeme úřadu práce omezit dávky na bydlení pro občany, kteří ve městě nemají co pohledávat.
  • Zajistíme, aby městská policie byla dostatečně financovaná a akceschopná. Navýšíme počet strážníků v terénu o 30%. Hlavní činností strážníků má být starost o bezpečnost obyvatel, ne vybírání pokut. O bezpečnostní situaci předkládá vedení města občanům nepravdivé nebo zkreslené informace.

Zrušíme herny

do-roka-a-do-dne

Zákaz heren z roku 2014 současné vedení města ihned po nástupu zneplatnilo ještě před tím, než začal fungovat. Povolují další herny a i nadále s nimi počítají. V Kolíně se po zrušení heren snížil počet přepadení a krádeží o 50 %, žádné negativní vlivy zrušení heren nepřineslo.

pro-bezpecne-kladno

Vedení města po posledních volbách otočilo trend zlepšující se bezpečnostní situace. I když se ve srovnatelných městech v kraji bezpečnostní situace zlepšuje, Kladno se vydalo opačným směrem. Herny jsou na každém rohu a ubytovny trápí obyvatele i nadále. Vedení města má již od státu nástroje, jak proti ubytovnám efektivně zakročit, bohužel je nevyužívá. To chci změnit.

Dan Jiránek


DopravaRozvoj Hospodaření | Školství | Sport Zdraví Řízení města