Skip to main content

Třicet let u filmu chce celosvětově uznávaný kaskadér Leoš Stránský vyměnit za primátorský řetěz města Kladna. Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak. V roli lídra kandidátky do letošních zářijových komunálních voleb ho dnes podpořil oblastní sněm kladenské buňky Občanské demokratické strany. Člověk, který si zahrál v Pelíškách, Titanicu nebo Spielbergově válečném snímku Zachraňte vojína Ryana tak místo kaskadérských týmů povede kandidátku na Kladně. ODS zároveň nabídla TOP09 a KDU společnou kandidátku na bázi koalice SPOLU.

„Pravdou je, že jsem v posledních letech strávil hodně času strávil v zahraničí. Neustále jsem sledoval, co se u nás děje a do Kladna se vždy a s velkou chutí vracel. Mám Kladno rád a záleží mi na něm,“ komentoval Leoš Stránský a vysvětlil, co ho vedlo k rozhodnutí pověsit kariéru u filmu na hřebík, „Poté, co jsem ve svém oboru dosáhl vrcholu a další kariérní posun by znamenal strávit zbytek života v Kalifornii, jsem se ocitl na rozcestí. Vyhrála touha po domově. Velkou motivací je pro mě možnost udělat něco pro město, které mě formovalo a dalo mi rodinu, přátele a spoustu skvělých zážitků,“ pokračoval.

„U filmu jsem se prosadil, protože jsem člověk, který dostane zadání, a to splní bez ohledu na cokoliv. Pokud jde o manažerskou zkušenost, řídil jsem mnohem větší týmy lidí, než je na radnici, a to navíc v rámci projektů, které násobně přesahovaly rozpočet Kladna,“ odpověděl Leoš Stránský na otázku, zda nevidí svoji politickou nezkušenost jako handicap. „Můj cíl? Rád bych dosáhnul toho, aby byli lidé hrdí na to, kde žijí, aby se jim tady žilo dobře, a hlavně přinést do Kladna peníze na nezbytné investice.“

Leoš Stránský

74 % lidí z Kladna chce v politice nové tváře

Za velkou výhodu pouvažují jeho spolustraníci i to, že za posledních třicet let viděl opravdu velký kus světa a může si z každého města vzít to co funguje. „Máme kandidáta, který v životě něco dokázal, který umí řídit velké týmy lidí, a který má tah na bránu. I předvolební průzkum nám potvrdil, co podvědomě mnozí Kladeňáci tuší. 74 % lidí chce ve vedení města nové tváře. A o tom budou nadcházející volby. Kladno potřebuje nový impuls,“ řekl k volbě Lukáš Hanes, předseda ODS Kladno a dvojka na zářijové kandidátce.

Leoš Stránský (54) je celosvětově uznávaný filmový kaskadér a koordinátor kaskadérských týmů. Během třiceti let v oboru pracoval pro největší hollywoodská studia Walt Disney a Warner Bros. Objevil se ve filmech jako Titanic, Vertical limit, Zachraňte vojína Ryana, Tomb Raider, Fantastická zvířata, Harry Potter, Casino Royale, Černí Baroni či Pelíšky. Nejvíce si cenní práce na Star Wars: Rogue One, kde pracoval jako hlavní koordinátor kaskadérů, díky čemuž se dostal mezi elitu svého oboru. Jeho celoživotní vášní je sport a na Kladně provozuje volejbalový areál Vavřinec. V letošním roce se rozhodl naplno věnovat rozvoji Kladna. V zářijových komunálních volbách na Kladně povede jako lídr kandidátku ODS.

Close Menu

ODS Kladno

Ivana Olbrachta 60
27201 Kladno

E:info@odskladno.cz
T: 776 325 000