Skip to main content
Aktuality

Rada města Kladna rozhodla o okamžité pomoci obyvatelům domu poškozeného požárem

By 27. 1. 2020No Comments

Rada města dnes projednala stav domu v ulici Americká a situaci jeho obyvatel, který byl poškozen sobotním požárem. Příčinu požáru šetří hasiči, technická závada na domě byla vyloučena. Čeká se na výsledky analýz statika, radnice řeší přímo s jednotlivými obyvateli možnosti náhradního bydlení. Rada rozhodla o okamžité pomoci obyvatelům a vyhlášení veřejné sbírky.

Vzhledem k tomu, že musí být každý sbírka schválena krajských úřadem bude do ní možné přispívat od středy 29.1.2020. V informačním centru T.G. Masaryka bude umístěna pokladna a bude otevřen bankovní účet na podporu postižených požárem. 16.2.2020 proběhne benefiční koncert kladenských hudebníků.

„Statik vydal zákaz vstupu do objektu a další rozhodnutí budou záviset na výsledcích analýz. Proběhne odběr vzorků betonu a na základě jeho výsledků bude rozhodnuto o dalším postupu. Není pravda, že bylo rozhodnuto o demolici části domu, vše bude záviset na výsledcích kontrol a konečné zprávě statika.  Našim cílem co nejdříve zahájit opravy domu a umožnit lidem vrátit do bytů, kde to bude možné a samozřejmě bezpečné,“ řekl primátor Dan Jiránek.


Shrnutí aktuální situace

  • Rada města zastavila přidělování volných bytů do doby než se nájemníci bytového domu 2532 v Americké ulici budou moci vrátit. Volné byty města budou nabídnuty jako náhradní ubytování nejvíce postiženým požárem.
  • Statik vydal zákaz vstupu do objektu a další rozhodnutí budou záviset na výsledcích analýzy. Proběhne odběr vzorků betonu specializovanou firmou. Na základě analýzy těchto vzorků bude rozhodnuto o dalším postupu a nutných opravách domu.
  • Není pravda, že bylo rozhodnuto o demolici části domu. Vše bude záviset na výsledku kontrol.
  • Obnovena byla dodávka tepla, aby postižené byty mohly vysychat a aby dům nepromrzal.
  • Instalatéři zjišťují stav vodovodní sítě a připravují soupis prací, které je třeba zahájit. Stejně tak postupují i elektrikáři, kteří ale s pracemi musí čekat na vyschnutí domu.
  • Zprovoznění přívodu elektřiny bude klíčové pro návrat obyvatel do nezasažených bytů.
  • Byla zprovozněna informační linka 727 825 919 pro evakuované lidi z domu, kde získají aktuální informace.
  • Prosíme svědky požáru v panelovém domě v Kladně z rána 25. ledna, kteří vlastní obrazový materiál z rozvoje požáru a jsou ochotni ho poskytnout pro účely vyšetřování požáru, aby se ozvali na email libor.pospisil@sck.izscr.cz.
  • Policie hlídá objekt 24 hodin denně a v případě potřeby doprovází nájemce do jednotlivých bytů pro nutné osobní věci.
Close Menu

ODS Kladno

Ivana Olbrachta 60
27201 Kladno

E:info@odskladno.cz
T: 776 325 000