Kladno má jedinečnou dominantu

“I když Kladeňáci věž znají, málokdo ví o tom, že se jedná o unikátní stavbu, která ve své siluetě ztělesňuje pozdní funkcionalismus třicátých let. Jsem rád, že se díky nápadu, který jsme přinesli před více než deseti lety, podařilo stavbu zachránit a najít pro ni smysluplné využití.” uvedl Radek Větrovec (ODS), předseda představenstva VKM.

73009190_2396899633908029_6276949193906978816_o

Vodařům slouží věž dvěma způsoby. Prvním z nich je hi-tech dispečink pro infrastrukturu, která zásobuje vodou přes 290 tisíc lidí okresů Kladno, Mělník, Praha-východ, Praha-západ a Rakovník. Kromě běžného ovládání je dispečink připraven i na zvládání krizových situací, například déletrvajícího sucha či naopak povodní.

Druhým je pak unikátní centrum kybernetické bezpečnosti. To ochrání vodohospodářskou infrastrukturu před hackerskými útoky zvenčí.

„V tuto chvíli je věž zprovozněna pro potřeby vodáren. Připravuje se prohlídková trasa pro školy a veřejnost. My chceme, aby prohlídkové okruhy ve vodárně navazovaly na prohlídku nově vznikajícího muzea věžových domů, které bude jen pár set metrů odtud,“ dodává primátor Jiránek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s